Reklama
Home
Dawid Lampart
Pierwszy wyjazd na tor  Email
środa, 13 marca 2013 15:35

Nadszedł czas na pierwsze treningi na motocyklu żużlowym. Niestety polska aura nie pozwala trenować na rzeszowskim torze więc Dawid korzystając z uprzejmości rodziny Pavlic, wybrał się na treningu do chorwackiego Goričan. Oto wrażenia Dawida po pierwszych jazdach:
Po raz pierwszy w tym sezonie udało mi się wyjechać na tor i w końcu pojeździć na żużlu. Jestem bardzo zadowolony z pierwszego treningu, motocykle spisują się bardzo dobrze. Ja również nie mam żadnego problemu z wyczuciem motoru, pomimo półrocznego rozbratu z motocyklem żużlowym. Oczywiście trzeba jeszcze sporo jazdy, aby złapać luz, ale już dawno tak dobrze nie czułem się na motocyklu. Z pewnością dużo dały mi treningi na crossie w Hiszpanii , gdzie trenowałem przez cały miesiąc. Chciałbym bardzo podziękować rodzinie Pavlic za możliwość potrenowania na torze w Goričan.

 
Po treningach w Hiszpanii  Email
wtorek, 12 marca 2013 13:35

Po powrocie ze słonecznej Hiszpanii, przygotowania do sezonu nie ustają. Ponieważ pogoda w Polsce nadal nie pozwala wyjechać na tor żużlowy, Dawid ponownie udał się na południe. Obecnie trenuje z kolegami z drużyny w chorwackim Gorican.

Przy okazji zapraszamy do obejrzenia, jak wyglądały motocrossowe treningi z perspektywy Dawida.

Więcej zdjęć z wyjazdu do Hiszpanii w galerii zdjęć.

 
Girona  Email
poniedziałek, 11 lutego 2013 12:15

Jak już wspominaliśmy, aktualnie Dawid wraz z Grzegorzem Walaskiem przygotowują się do sezonu w Hiszpanii. Oto ich wrażenia:
"Po długiej drodze, w poniedziałek nad ranem, dotarliśmy do Girony. Nie tracąc czasu na odpoczynek, od razu wyruszyliśmy potrenować na tor.
Harmonogram na każdy dzień jest podobny, tj. poranna kilkukilometrowa przebieżka, następnie większość dnia spędzamy na motocyklu crossowym, a na rozluźnienie ponownie biegamy.
Warunki do treningów są rewelacyjne. Mamy do dyspozycji wiele miejsc do jazdy i biegania, a słoneczna pogoda dodatkowo motywuje do ciężkiej pracy. Takie warunki doceniają również najlepsi zawodnicy enduro, ponieważ możemy podglądać takich mistrzów jak Taddy Błażusiak, David Night i innych.
W Gironie trenują również Przemek Pawlicki, Joonas Kylmaekorpi, a niedługo dolatuje reszta chłopaków więc będzie z kim jeździć :)
Pozdrawiamy kibiców z Rzeszowa
Dawid Lampart i Grzegorz Walasek"


 
Przygotowania do sezonu 2013  Email
wtorek, 05 lutego 2013 22:35

Przygotowania do sezonu idą pełną parą. W dbałości o kondycję, refleks i koordynację, Dawid codziennie trenuję Muay Thai pod okiem doświadczonego trenera Rafała Antończaka. W przygotowaniu psychicznym do trudów sezonu pomaga metoda biofeedback. Obecnie Dawid wyjechał na kilkutygodniowy obóz przygotowawczy do Hiszpanii, na którym będzie trenował wraz z innymi ekstraligowymi zawodnikami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W zimowym okresie mechanicy Dawida również nie próżnują. W trakcie budowy są 4 kompletne motocykle, dodatkowo przygotowane zostanie kilka silników.

 
Prezentacja PGE Marmy Rzeszów  Email
sobota, 02 lutego 2013 15:24

W dniu wczorajszym odbyła się prezentacja drużyny PGE Marma Rzeszów. W centrum handlowym Millenium Hall przedstawiono pełny skład drużyny, z Nickim Pedersenem na czele. Oczywiście na prezentacji nie mogło zabraknąć Dawida Lamparta.

 
Powrót do Rzeszowa  Email
sobota, 22 grudnia 2012 00:36

 Po roku przerwy wracam do mojego macierzystego klubu. Cieszę się bardzo , że dostałem  taką szansę. Po nieudanym sezonie w Azotach Tauron Tarnów, gdzie nie miałem zbyt wiele szans na jazdę. W tym klubie jestem mocno skoncentrowany na przygotowaniach do przyszłego sezonu i liczę na regularne starty.  Mam nadzieję , że moja forma wróci, a juz miesiąc temu  rozpocząłem przygotowania do nowego sezonu. Wracam do mojej drużyny z innym podejściem , poczynając od przygotowania fizycznego  kończąc na sprzęcie. Mechanikiem moim jest dalej Waldemar Bednarski , sprzęt będzie w gestii Ryszarda Pieli ,a moim przygotowaniem fizycznym zajmuje się profesjonalnie Rafał Antończak  zawodnik i trener Muay Thai.  Zrobię wszystko , aby być w pełni przygotowany do rywalizacji na torze.

 
PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW  Email
sobota, 22 grudnia 2012 00:31

Pragnę za cały sezon podziękować wszystkim moim sponsorom , bez których przygotowanie do sezonu jaki i jazda w trakcie nie byłaby możliwa.
Dziękuję firmom : BETAD LEASING, MEGA, MOTOFACH, SANDECO, ŚRUBRES, TAREL, WELMAT.
Mam nadzieję , że zostaniecie ze mną na przyszły sezon.
 
Dawid Lampart

 
Sezon 2012 zakończony  Email
sobota, 17 listopada 2012 10:12

Sezon 2012 zakończony a Dawid Lampart zdobywcą dwóch złotych medali w najsliniejszych ligach świata.
Jako jedyny Polak wywalczył razem z Azoty Tauron Tarnów mistrzostwo w Enea Ekstralidze oraz razem z Swindon Robins Elite Lague  mistrzostwo ligi brytyjskiej.
Było co świętować a teraz czas na podsumowanie całego sezonu i wyciągnięcie wniosków na przyszły sezon.

 

 
Swindon Robins  Email
poniedziałek, 13 sierpnia 2012 18:22

Za nami kolejne trzy mecze Dawida w barwach Swindon Robins, gdzie drużyna z wysp ulokowała się na pozycji lidera rozgrywek w Elite League. Niestety w Coventry w swoim ostatnim biegu Dawid zaliczył bardzo groźny upadek. Sam się pozbierał i zszedł do paruku maszyn o własnych siłach. Dzień póżniej Robins podejmowało u siebie Birmingham Brummies. Jednak skutki tego upadku były bardzo odczuwalne i tylko pierwszy swój bieg Dawid może zaliczyć do udanych. Po bardzo pracowitym tygodniu pracy na wyspach , już dziś kolejny mecz w barwach Swindon Roobins w Peterborough z Panthers. Relacja z tego spotkania w Polsat Sport o 20:30. Choć mocno jeszcze poobijany Dawid przystępuje do spotkania mocno skoncentrowany i zmotywowany o jak najlepszy wynik dla swojej drużyny.

 
«pierwszapoprzednia11121314następnaostatnia»

Strona 11 z 14

Sponsorzy

Lamba PitBikes

Reklama